• Telefon Bilgi Hattı: 542 449 2752
  • Lüleburgaz - Kırklareli Dekorasyon
  • Gergi Tavan
  • Duvar Kağıtları
  • Aksesuar & Tasarım
  • Kampanyalar
Deco Center BLOG

MİNİMALE KARŞI OLANLARIN BAŞKALDIRISI: MAKSİMALİST DEKORASYON

Minimalizme aşina olmayanımız çok azdır. Tekstilden mobilyaya kadar birçok alanda bu kavramla sık sık karşılaşıyoruz. Mümkün olduğu kadar az eşya kullanarak işlevsel bir görüntü yaratmak, basitlik ve sade renkler kullanmak buradaki en önemli unsurlar.

Fakat şimdi bahsedeceğimiz akımda amaç sadece istediğinizi yapmak, işte bütün olay bu. Maksimal akımda ne kadar çok sizi yansıtan parça ve renk kullanırsanız alanınızı o kadar özelleştirmiş oluyorsunuz. Hangi parça hangi eşyayla uyumlu olur, bunun rengi diğerine uyar mı diye düşünmeden tamamen sizi mutlu eden, baktığınız zaman içinizi ısıtan, kendi alanınızda tamamen özgürleştiğiniz bir düşünce tarzı. Ama her parçadan çok fazla kullanmak ya da tümüyle bir karmaşa haline yol açmak demek değil bu. Örneğin son zamanlarda çok fazla kullanıldığı gibi koltuk takımınıza aykırı bir berjer hatta takım olmayan bir sofra düzeni.
Peki, maksimal görüntüyü ev dekorasyonunda nasıl sağlayabiliriz? Evinizde büyük çapta farklılık yaratabileceğiniz en iyi kozunuz tabii ki de duvarlarınız… Kimi sadelikten yana olsa da sınırsız bir renk paleti kendinizi mutlu edebileceğiniz en önemli dekor unsurlarından bir tanesi duvar kağıtları. Çeşit çeşit desen, renk ve doku seçenekleriyle, boşlukları en verimli şekilde kullanan maksimal dekorasyonla duvarlarınızı dekore etmek çok keyifli bir hale geliyor. Duvar kağıdındaki desenlerin renklerini baz alarak desenden renge bir geçiş ile kombin oluşturabileceğiniz gibi farklı tonlar da kullanabilirsiniz. Maksimal dekorasyonda renk kullanırken kendi zevkinizden başka bir şeyi düşünmemiz gerekmiyor yani mobilyalarınızla uyumsuz bambaşka bir duvar kağıdı gibi. Standart duvar kağıtlarına alternatif olarak ise üç boyutlu duvar kağıtları, tek parça görsel uygulamalar hatta tamamen sizin hayal gücünüzü yansıtan ve sizin yönlendirebileceğiniz poster tasarımları kullanmak mümkün.
Aynı bakış açısını evinizin çeşitli yerlerinde kullandığınız zemin kaplamalarında da sıkça görmek mümkün. Farklı karo işlemeler, geometrik desenler zeminlere keyifli bir hava katıyor.
Evinizde belki aklınıza en son gelebilecek boşluk olan tavanlara uygulanan desenli modeller gittikçe yaygınlaşmakta. Özgün tavanlar yaratmadaki en iyi yardımcınız ise DecoCenter olarak bizim de sıkça uyguladığımız alçıpan, panel ve gergi uygulamaları. Tasarım ve modeller ise tamamen sizin zevkinize göre yapılıyor.
Maksimal tasarımda baz alınan tek şey sizsiniz, daha önce de söylediğimiz gibi hiçbir kurala bağlı kalmadan evinizin her köşesinde kendi sanatınızı yaratabilirsiniz. Misafirlerinizin değil sizin ne istediğinizin ve neyi beğendiğinizin önemli olduğu kocaman kişisel bir canlı tablo gibi.
Alanınızı en verimli şekilde değerlendirebilmek, boşlukları olabildiğince sevdiğiniz ve baktığınızda sizi mutlu eden objelerle doldurabilmek için bir diğer önemli kozunuz ise size özel tasarlanan alçıpan niş modelleridir. Alçıpan tasarımlar ile TV ünitenizi oluşturmak, köşeleri ve tüm duvarlarınız kişiselleştirmek çok kolay. Bunun için bir duvarınızı kendiniz oluşturabileceğiniz ve istediğiniz kadar alan, bölüm, raf vesaire ekleyebileceğiniz alçıpan üniteler hem tarzınızı yansıtan özgün modeller oluşturmada hem de koleksiyon ürünü, biblo, kitap gibi kişisel eşyalarınız derleyip sergilemede size çok yardımcı olacak.
Bu, sınırların ötesinde tasarım anlayışını uygularken kafanızın karışması çok doğal; panik yok, biz varız. Decocenter olarak uzun zamandır dekorasyon ve tadilat alanında en önemli hedefimiz; sizi mutlu etmek, sorunlarınıza ve isteklerinize en etkili ve en uygun çözümü bulmak için durmadan çalışmak. Sizi mutlu edecek tasarımları hayatınıza ve evinize katabilmek için “-Biz burdayız”.